Aktualności

Gdzie jesteś: Główna » Aktualności » Podsumowanie konferencji w Małopolsce

Podsumowanie konferencji w Małopolsce

22 września 2015

W dniach 28-29.05.2015r. Hotelu**** Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej odbyła się konferencja pn. "Perspektywa 2014-2020 szansą na czyste powietrze" pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konferencja została zorganizowana przez Instytut Doradztwa Europejskiego - Innowacja s.c. wraz z Partnerami: HERZ ARMATURA I SYSTEMY GRZEWCZE Sp. z o.o., VIESSMANN Sp. z o.o., Barlinek S.A., Nebiolo Polska Sp. z o.o. Wzięło w niej udział 146 uczestników – wójtów, burmistrzów, starostów, prezydentów, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorów szpitali i uzdrowisk działających na terenie województwa małopolskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Wojciech Kozak oraz Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Pan Józef Kała, którzy objęli patronat nad konferencją.

Konferencja pn. ,,Perspektywa 2014-2020 szansą na czyste powietrze” przybliżyła uczestnikom zagadnienia związane z niską emisją, rozwojem i eksploatacją Odnawialnych Źródeł Energii oraz z finansowaniem inwestycji w tym obszarze w latach 2014-2020. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi wieloletni praktycy wiodących marek technologii Odnawialnych Źródeł Energii funkcjonujący na polskim rynku, jak również Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Wojciech Kozak, który wprowadził uczestników w zagadnienia ochrony klimatu i gospodarki niskoemisyjnej. Niezbędnych informacji odnośnie źródeł finansowania udzielił uczestnikom Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Pan Józef Kała. Konferencję poprowadziła i moderowała Dyrekcja Instytutu Doradztwa Europejskiego – Innowacja s.c. dr Edyta Bieniek-Białas oraz Wacław Klepacki. Dyrekcja przeprowadziła również wykłady na temat możliwości źródeł finansowania w nowej perspektywie, przygotowania i rozwijania inwestycji oraz wdrażania projektów z dziedziny Odnawialnych Źródeł Energii.

Konferencja, która odbyła się w województwie małopolskim to także wydarzenie medialne. Patronem medialnym tego wydarzenia był Tygodnik Podhalański. Poniżej zamieszczamy link do artykułu.

http://24tp.pl/index.php?mod=news&strona=1&kat=60&typ=w&id=27776

Konferencję pn. ,,Perspektywa 2014-2020 szansą na czyste powietrze” można uznać za sukces organizacyjny i merytoryczny. Dzięki wymianie doświadczeń i zaprezentowaniu korzyści jakie wiążą się z inwestowaniem w Odnawialne Źródła Energii, wiele jednostek samorządu terytorialnego, szpitali i uzdrowisk z województwa małopolskiego wyraziło chęć pozyskiwania funduszy europejskich na realizację inwestycji w tej dziedzinie, obniżenie niskiej emisji i zadbanie o czyste powietrze. W związku z dużym zainteresowaniem tą tematyką w Małopolsce oraz na Podkarpaciu, Instytut Doradztwa Europejskiego – Innowacja s.c. wraz ze Sponsorami planuje organizację kolejnych tego typu spotkań w województwie mazowieckim, świętokrzyskim i lubelskim.

Poniżej zamieszczamy link do strony Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, na której znajduje się informacja i zdjęcia z konferencji.

http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/?id=14181

 

następny: Konferencja "Perspektywa 2014 - 2020 szansą na czyste powietrze" 19 - 20.05.2016 r. Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness

poprzedni: Konferencja "Perspektywa 2014 - 2020 szansą na czyste powietrze" 28-29.05.2015 r. Hotel**** Bania Thermal & Ski

« Wróć do kategorii